Anasayfaya Dön » Gündem
Haftasonu Kar Yağacak mı?

Haftasonu Kar Yağacak mı?

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü insanları kar yağışı konusunda uyardı.
15-10-2011 12:15:09

BENZER HABERLER

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Türkiye'nin, 16 Ekim Pazar günü akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Marmara'nın doğusu ile Sinop çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Muş ve Diyarbakır çevrelerinin 17 Ekim Pazartesi günü yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Marmara'nın batısı ile Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Antalya, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu ve Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Marmara'nın kuzey ve doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin 18 Ekim Salı günü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hafta sonu Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzeyden yer yer kuvvetli esmesi beklenen rüzgarın 17 Ekim Pazartesi günü Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı, Marmara'nın doğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, Marmara'nın batısında fırtına şeklinde eseceği, 18 Ekim Salı günü Marmara, Batı Karadeniz ile Güney Ege kıyılarında kuzeybatı (Karayel), İç Anadolu, Doğu Akdeniz ve Orta Karadeniz'de güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına, Marmara'nın kuzey ve doğusunda fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI 10 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklığının, 16 Ekim Pazar günü Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacağı tahmin edilirken, yetkililer, kuvvetli yağış, fırtına ve soğuk havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERİMİZDE BUGÜNÜN HAVA TAHMİNİ

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra doğusunda Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecek ile İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (40-60 km/sa) esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Denizli çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (40-60 km/sa) esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur çevreleri ile Antalya'nın kuzeybatı ilçeleri (Elmalı ve Korkuteli) kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey çevreleri, gece saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz ve Çorum çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi ile akşam saatlerinden sonra Ağrı, Bingöl, Tunceli, Muş ve Gece saatlerinde Iğdır çevreleri kısa süreli sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
Bu haber toplam 7050 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ